حذف عنوان درسی حکومت خود خوانده داعش و جزیره کریمه از کتب درسی جمهوری چک

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ وزارت علوم جمهوری چک ، اطلس کتاب های درسی مدارس این کشور را که در آن شبه جزیره کریمه را به عنوان بخشی از روسیه و همچنین مناطق تحت اشغال گروه تروریستی صهیونیستی داعش را که به عنوان باصطلاح سرزمین داعش ترسیم کرده بود از مدارس جمع آوری کرد .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما از وین , مطبوعات این کشور نوشتند که وزارت علوم جمهوری چک به علت انتقاد شدید سفرای اوکراین و گرجستان به وزارت خارجه پراگ دست به چنین اقدامی زده اندو کتاب های مدارس را جمع اوری کردند.
وزارت اموزش جمهوری چک اعلام کرد که هر چه سریعتر اصلاحیه های لازم را در کتاب های درسی مدارس این کشور اجرا خواهد کرد .
در حالی که جمهوری چک نه اشغال شبه جزیره کریمه و نه داعش را به رسمیت می شناسد ؛ اما وزارت علوم جمهوری چک در سال 2017 در کتاب های درسی این کشور مناطق تحت اشغال داعش را بعنوان سرزمین داعش و همچنین کریمه را بعنوان بخشی از روسیه ترسیم کرده است.
در حالی که جمهوری چک اشغال شبه جزیره کریمه را به رسمیت نمی شناسد اما میلوس سمن رییس جمهور این کشور در سال 2017 در پارلمان اروپا این موضوع را تمام شده حساب کرد .
دولت جمهوری چک پس از این اظهارات رییس جمهور خود اعلام کرد که میلوس سمن به نمایندگی از دولت جمهوری چک سخن نگفته و این برخلاف سیاست های خارجی این کشورشان است .

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار