نماینده مجلس: اگر مردم به اندازه نیازشان خرید کنند، شب عید مشکل نداریم

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوسان قیمت برخی کالاها در بازار، گفت که اگر مردم به اندازه نیازشان خرید کنند مشکلی در آستانه شب عید نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، رحیم زارع   اظهار کرد: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی، بحث ساماندهی ایستگاه‌های توزیع است. در حال حاضر یکی از مشکلات ما در بازار نظارت و دیگری توزیع است. ما از لحاظ مواد اولیه و کالاها کم و کسری نداریم ولی برنامه‌ریزی‌ها دقیق نیست و نظارت هم ضعیف است. از سوی دیگر ساماندهی مراکز توزیع که از بندهای اقتصاد مقاومتی است نادیده گرفته شده است.

وی افزود: دولت، بخش خصوصی و اتحادیه‌ها باید در برنامه‌ریزی‌ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. اگر این هماهنگی نباشد راه و برنامه مناسب نیز به دست نمی‌آید. ما در حال حاضر مشکل برنامه‌ریزی، نظارت و عدم ساماندهی ایستگاه‌های توزیع را داریم.

نماینده مردم آباده در مجلس یادآور شد: اقلام کم نیست، اما اینکه به موقع توزیع نمی‌شود باعث نوسان قیمت می‌شود که اثر روانی دارد. ضمن اینکه عده‌ای بیش از نیاز خود خریداری می‌کنند و وقتی تقاضا بالا می‌رود نوسان قیمت اتفاق می‌افتد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره نوسان قیمت تخم‌مرغ در روزهای اخیر هم گفت: در زمستان با بالا رفتن مصرف تخم‌مرغ باید جلوی صادرات این محصول گرفته شود. صادرات این کالا باید فقط در فصل گرما انجام شود.

زارع یادآور شد: در آستانه شب عید فکر نمی‌کنم چیزی کم داشته باشیم که بازار به هم بخورد و نوسان قیمت به وجود بیاید. اگر مردم هم به اندازه نیازشان خریداری کنند ان‌شاءالله مشکلی در بازار به وجود نمی‌آید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار