داعش بهانه حضور نظامی آمریکا در منطقه/ گروهک‌های تروریستی تهدیدی برای کل آسیای میانه هستند

نماینده مردم آمل گفت: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها هر جایی که درگیری وجود داشته باشد حضور خود را توجیه می‌کنند این بار تلاش کرده اند که به بهانه حضور داعش در افغانستان حضور نظامی خود را توجیه کنند.

عزت‌الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در افغانستان به بهانه مبارزه با داعش اظهار داشت: در اواخر ایام سرکوبی داعش در موصل عراق و سوریه اخبار فراوانی  منتشر شد که داعشی‌ها با اتوبوس و خودروهای متعددی به مکان‌های نامعلوم می‌روند.


وی افزود: حتی برخی شنیده‌ها حاکی از این بود که برای اینکه خودرو‌ها و اتوبوس‌هایی که به صورت دسته جمعی حرکت می‌کنند   از حملات احتمالی در امان بمانند، ساپورت هوایی می‌شوند.


یوسفیان ملا تصریح کرد: بعد‌ها مشخص شد که بخش عمده‌ای از داعشی‌ها در  افغانستان  مستقر شدند با توجه به اینکه آمریکایی‌ها هر جایی که درگیری وجود داشته باشد حضور خود را توجیه می‌کنند و می‌گویند که برای سرکوب کردن جریان ترویستی در آن منطقه حضور دارند این بار تلاش کرده اند که به بهانه حضور داعش در افغانستان حضور نظامی خود را توجیه کنند.

نماینده مردم آمل گفت: قدرت نظامی دولت بارک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در اواخر حضورش در مسند قدرت  تحلیل رفته بود و قدرت ماندن در افغانستان را نداشت از این رو نیرو‌های نظامی خود را به سرعت از افغانستان خارج کرد همان طور که بعد از جرج بوش آمریکایی‌ها نیرو‌های خود را از عراق خارج کردند.

وی افزود: به لطف الهی، به همت جمهوری اسلامی و به برکت حضور قدرتمند مراجع عالیقدر عراق، این کشور پس از خروج نیروهای نظامی آمریکا مجددا احیا شد، اما متاسفانه چون افغانستان از این نعمات برخوردار نبود و دولت این کشور آن طور که باید از قابلیت‌های جمهوری اسلامی استفاده نکرد زمانی که آمریکایی‌ها نیرو‌های خود را از افغانستان خارج کردند این کشور دچار چالش عظیم امنیتی شد. 


یوسفیان ملا افزود: در حال حاضر آمریکا قصد دارد نیروهایش را در افغانستان تقویت کند و حتی اتحادیه اروپا را برای حضور نیرو‌های ناتو در این کشور تحت فشار قرار داده است.

وی با بیان اینکه حضور داعش در افغانستان تنها برای جمهوری اسلامی ایجاد مزاحمت نمی‌کند، تصریح کرد: این حضور برای کشور‌های آسیای میانه نیز نوعی مزاحت محسوب می‌شود چرا که برخی کشور‌ها نظیر ترکمنستان، قزاقستان و ... نیروهایی در این گروهک تروریستی دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمریکا برای حضور نظامی اش در منطقه بهترین بهانه که همان حضور گروهک تروریستی داعش است را دارد که اگر فردا روزی جامعه بین المللی این کشور برای حضور نظامی در منطقه بازخواست کرد ایالات متحده  سرکوبی داعش را بهانه ای برای این حضور اعلام کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار