حاتمی‌کیا نفس تماشاچیان را گرفت

فیلم «به وقت شام»؛ به‌مانند آثار هالیوودی یک لحظه مخاطب را رها نمی‌کند و تا پایان نفسگیر است.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، حاتمی کیا در حال حاضر یکی از مهم‌ترین فیلمسازانی است که نسبت به اتفاقات در جامعه به شدت توجه دارد و این بار به سراغ موضوعی بسیار مهم درباره منطقه رفت. «پرواز به وقت شام» جدیدترین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا است و به وقایع سوریه و جنایات داعش توجه دارد. این فیلمساز با ساخت «به وقت شام» بعد از مدت‌ها فیلمش در دل جنگ رخ می‌دهد. جنگی که او خود بار‌ها و بار‌ها برای درست به تصویر کشیدن آن به منطقه سوریه و عراق رفت. درست مانند دفاع مقدس که آن را تجربه کرد و آثار در خور توجهی در این موضوع ساخت.

داستان فیلم با فراز و فرود درست روایت شده و مخاطب را تا لحظه آخر با خود همراه می‌کند. در این فیلم به مانند آثار قبلی فیلمساز، شاهد قهرمان هستیم که به درستی خلق شده و تا پایان مخاطب را با خود درگیر می‌کند.

در این فیلم هم تقابل دو نسل را شاهد هستیم البته نه از جنس «موج مرده». حاتمی کیا در این فیلم تلاش کرده پدری از نسل جنگ و پسری که او هم خود را نسل جنگ معرفی می‌کند و در طول جنگ کمبود پدر را حس کرده به نمایش بگذارد.

حاتمی کیا در فیلم «به وقت شام» به درستی تصویری از خشونت و در عین حال زبونی داعش را به مخاطب ارائه می‌دهد. فیلم به مانند آثار هالیوودی یک لحظه مخاطب را رها نمی‌کند و تا پایان نفسگیر است.

شاید یکی از مواردی که بتوان گفت؛ مخاطب شگفت‌زده می‌شود جلوه‌های ویژه فیلم است.

ابراهیم حاتمی کیا که وابستگی خاصی به دفاع و انقلاب دارد، بی شک یکی از تاثیرگزار‌ترین فیلم سازان کشورمان است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار