بحران در سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس

گزارش اختصاصي؛

افزایش نارسایی‌ها و نارضایتی‌ها از سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس بخش عمده‌ای از نشست اخیر پارلمان را با حضور نخست وزیر این کشور به خود اختصاص داد.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما از لندن؛ کنفدراسیون سازمان ملی بهداشت و درمان انگیس اعلام کرد: مردم بریتانیا با انتخاب بزرگ یک نسل روبرو شده اند و برای حفظ سازمان ملی بهداشت و درمان خود یا NHS باید هر خانوار دو هزار پوند مالیات بیشتر پرداخت کند.
اين کنفدراسیون افزود: کمبود بودجه سازمان ملی بهداشت و درمان ، مردم بریتانیا را برای حفظ ان بر سر دو راهی و تصمیم سرنوشت ساز درباره ادامه حیات این سازمان قرار داده است.
نیال دیکسون (Niall Dickson )، مدیر عامل کنفدراسیون سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس (NHS) می گوید: در 15 سال آینده، جمعیت با سن بیشتر از 65 سال در این کشور، به بیش از چهار میلیون نفر خواهد رسید و برآورد می شود 40 درصد بر نسبت افراد بستری در بیمارستان ها و شمار افراد مبتلا به بیماری های مزمن نیز افزوده شود و این شرایط، نیاز به سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان را بیشتر کرده است.
افزایش نارسایی ها و نارضایتی ها از سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس بخش عمده ای از نشست اخیر پارلمان انگلیس را با حضور نخست وزیر این کشور به خود اختصاص داد. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در پارلمان این کشور گفت: امسال هفتادمین سالگرد راه اندازی سازمان ملی بهداشت و درمان است و آمار نشان می دهد که وضعیت این سازمان و خدماتش، چگونه است.
رهبر پرجمعیت ترین حزب انگلیس افزود: بیشترین میزان انتظار بیماران در این سازمان برای ویزیت شدن، بیشترین میزان معطلی بیماران مبتلا به سرطان برای ارجاع به متخصص، کاهش کم سابقه پزشکان خانواده، کم شدن نگران کننده پرستاران شاغل و بیش ترین کاهش بودجه تاریخ این سازمان وضعیت این سازمان را نشان می دهد .
نخست وزیر انگلیس در واکنش به اظهارات جرمی کوربین رهبر حزب کارگر با رد شرایط سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس انگونه که توصیف شده است گفت : آنچه امروز شاهدیم این است که بودجه بیشتری به سازمان ملی بهداشت و درمان اختصاص یافته است، بیماران بیشتری در این سازمان درمان می شوند، اعمال جراحی بیشتری انجام می شود، طول عمر بیماران مبتلا به سرطان، در مقایسه با 8 سال پیش، بیشتر شده و همه این ها به علت بهبود عملکرد دولت است.
رهبر حزب اصلی مخالف دولت اما کوتاه نیامد و بخشی از مشکلات را ناشی از واگذاری خدمات بهداشت و درمان به بخش خصوصی دانست. جرمی کوربین گفت: اداره حسابرسی ملی این هفته اعلام کرد با واگذاری بهداشت و درمان به بخش خصوصی، بیماران این کشور در معرض خطر جدی قرار گرفته اند.
اما؛ نخست وزیر انگلیس، از تصمیم دولتش دفاع کرد و گفت: درباره بخش خصوصی باید بگویم پولی که از واگذاری کارها به بخش خصوصی صرف جویی شد، برای رسیدگی به بیماران در این سازمان سرمایه گذاری شد که معادل هزینه 30 هزار عمل جراحی بیشتر است.
در این حال؛ مخالفان سیاستهای دولت محافظه کاران اعلام کردند در سال 2015 میلادی، از مدیران سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس که با کمبود بودجه روبرو بود خواسته شد تا سال 2020 میلادی، 22 میلیارد پوند صرفه جویی کنند. بودجه امسال سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس، 124 میلیارد پوند اعلام شده است که 100 میلیارد آن در درمانگاه ها و بیمارستان ها برای بیماران هزینه می شود و 24 میلیارد پوند نیز صرف تاسیسات، استخدام و تربیت نیروهای مورد نیاز و آموزش بهداشت خواهد شد.
امسال؛ سازمان ملی بهداشت و درمان انگلیس با 930 میلیون پوند کسری بودجه روبروست و به علت کمبود بودجه نتوانست جای خالی یکصد هزار فرصت شغلی لازم در این سازمان را پر کند. اعتراض ها به وضع بهداشت و درمان در انگلیس ماه هاست که با اعتصاب و تجمعات پی در پی پزشکان مقابل بیمارستان ها و نیز با تظاهرات گسترده مردم ادامه دارد.

با صداها به ترتیب:
1 – جرمی کوربین – رهبر حزب کارگر انگلیس
2 – ترزا می – نخست وزیر انگلیس
3 – شهروند انگلیسی
4 – شهروند انگلیسی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار