مصرف مواد روان گردان در بین نیروهای موشکی هسته‌ای آمریکا

مصرف مواد روان گردان در بین نیروهای موشکی هسته‌ای آمریکابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یادداشت های مربوط به نیروی هوایی آمریکا نشان می دهد برخی از کارکنان این نیرو که مسئولیت حفاظت برخی از قدرتمندترین موشک های هسته‌ای زرادخانه تسلیحاتی آمریکا را بر عهده داشته اند اقدام به خرید، توزیع و استعمال مواد مخدر توهم زا و آسیب زننده به مغز کرده اند.

بر این اساس، این افراد بخشی از حلقه ای بودند که ماه ها بدون آنکه شناسایی شوند در یکی از محافظت شده ترین پایگاه های نظامی آمریکا در وایومینگ فعالیت می کردند که پس از شناسایی، یکی از آنها به مکزیک گریخت.

بر اساس جزئیاتی که برای نخستین بار به وسیله خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر می شود چهارده نفر توبیخ شدند که شش نفر از آنها در دادگاه نظامی به استفاده، توزیع یا استفاده و توزیع روان گردان ال.اس.دی محکوم شدند.

این اتفاق آبروریزی و بی اعتباری دیگری برای سپاه موشکی هسته ای نیروی هوایی آمریکا محسوب می شود که پیشتر نیز با رسوایی هایی در زمینه سوءرفتار، سوءمدیریت و عدم برخورداری از روحیه و اخلاق مناسب مواجه شده است. افراد محکوم شده در این پرونده عضو واحد موشکی نودم نیروی هوایی آمریکا هستند که یک سوم چهارصد فروند موشک مینت من 3 (Minuteman 3) را در کنترل دارد. این موشک های هسته ای بیست و چهار ساعته و هفت روز هفته در سیلوهایی زیرزمینی در حال آماده باش قرار دارند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار