تراکتور فروخته شد/ تبعید ستاره های سرباز به لیگ یک؟

تراکتورسازی تبریز بالاخره روز گذشته به بخش خصوصی واگذار شد و با این اتفاق تنها تیم نظامی باقی مانده در لیگ برتر هم پس از این غیرنظامی خواهد بود تا سربازهای پرتعداد لیگ برتر ناچارا به لیگ یک بروند.

به گزارش تابناک ورزشی، نظامي نبودن تراکتورسازي احتمالا اتفاق خوشايندي براي هواداران تراکتورسازي است، اما اين خبر براي فوتباليست هاي جوان ايران خبر خوبي نيست. در دو فصل اخير تراکتورسازي تنها تيم نظامي ليگ برتر بوده است. بازيکناني که سرباز مي شدند داوطلبانه به اين تيم مي رفتند، هم دوره سربازي شان طي مي شد و هم در ليگ برتر بازي مي کردند، آن هم در يک تيم مدعي.

Image result for ‫تراکتورسازی‬‎

کار به جایی رسید که حتی در میانه فصل تراکتور از رقبای مستقیمش بازیکن جذب می‌کرد و بازیکنانی که با معافیت تحصیلی می توانستند در تیم غیرنظامی خود باقی بمانند ناگهان با انصراف از تحصیل به خدمت اعزام شده و به عضویت تراکتور درمی آمدند.

در سال‌های قبل به غیر از تراکتورسازی انتخاب های دیگری هم برای بازیکنان بود و بین باشگاه های نظامی رقابت در خرید بازیکنان وجود داشت اما با غيرنظامي شدن تراکتورسازي و غيبت ملوان بندر انزلي و فجر سپاسي شيراز در ليگ برتر، ديگر باشگاهي نظامي براي بازيکنان وجود ندارد.

در ماه هاي گذشته طرحی ارائه شد تا به باشگاه هاي ليگ برتري اجازه داده شود بتوانند با اختصاص سهمیه بازيکنان سرباز خود را حفظ کنند اما با مخالفت ستاد کل نیروهای مسلح مواجه شد. اگر اين طرح اجرائي نشود، شايد در فصول بعد شاهد حضور بازيکنان ملي پوشي مثل عليرضا بيرانوند و مهدي ترابي در ليگ دسته اول باشيم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار