حواس نوزاد دو ماهه، چگونه پرورش دهید؟

در دو ماهگی ، کودک برای مدت طولانی تری سر حال و پرانرژی است و همچنین آمادگی بیشتری برای دریافت اطلاعات جدید دارد.

در دو ماهگی ، کودک برای مدت طولانی تری سر حال و پرانرژی است و همچنین آمادگی بیشتری برای دریافت اطلاعات جدید دارد. بعضی از فعالیت های ساده به او کمک خواهد کرد تا نسبت به دنیای اطرافش آگاهی بیشتری به دست آورد :

مراحل و گام ها

1 . مطمئن شوید که کودکتان در اوقات بیداری چیز جالبی برای نگاه کردن و خیره شدن به آن مقابل چشمانش دارد. دور نما و منظره ای را که در حال تماشای آن است ، هر چند وقت یک بار عوض کنید. 

برای این کار می توانید از صندلی های چرخ دار نوزاد و یا صندلی گهواره ای استفاده کنید .

2 .  صداها و چیزهایی را که کودکتان می گوید ، تقلید کرده و برای او تکرار کنید ، سپس گوش دهید که در جواب آنها چه می گوید و دوباره آن چه از او شنیده اید را برایش تکرار کنید.

3 . عکس ها و نقاشی های مختلفی را مقابل تخت و یا صندلی مخصوص غذا خوردن او ، به دیوار نصب کنید. با این کار تصاویر و سوژه های مختلفی برای دیدن در اختیار او قرار می دهید.

4 . یک جغجغه را بردارید و با سرعت ها و حالت های مختلف در جهت های گوناگون ، مقابل چشمان کودک تکان دهید . این کار به او کمک می کند که بهتر بتواند با چشم جغجغه را دنبال کند.

5 . او را بالا و پایین بیندازید و در جهت ها و حالت های مختلف تکان دهید به این ترتیب او میتواند دنیا را از زوایا و چشم اندازهای متفاوت ببیند.

هر دفعه برای او توضیح دهید که در حال انجام دادن چه حرکتی با او هستید ، مثلا در حینی که او را بالا و پایین می اندازید به او بگویید : ما الان می خواهیم بریم بالا ، الان داریم می آییم  پایین.

6 . هر وقت وارد اتاق کودک می شوید ، با او صحبت کنید. در این صورت او یاد می گیرد که صدای شما را تشخیص داده و ورود شما را پیش بینی نماید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار