شرکت‌های آمریکایی به دنبال مستثنی شدن از تعرفه فولاد

خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، شرکت‌های بزرگ آمریکایی نظیر Plains All American Pipeline، شرکت هس و شرکت کیندر مورگان از جمله شرکت‌هایی هستند که به دنبال مستثنی شدن از اجرای قانون اعمال تعرفه ۲۵ درصدی واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا هستند.

تاکنون حدود ۲۱ درخواست به وزارت بازرگانی آمریکا برای مستثنی شدن شرکت‌ها از قانون اعمال تعرفه گمرکی فولاد و آلومینیوم ارسال شده است که حدود ۵۰۰ درخواست مربوط به شرکت‌های تولید کننده لوله و صنایع مرتبط بوده است.

انتظار می‌رود تصمیمات اولیه در این زمینه طی ماه جاری از سوی کاخ سفید اتخاذ شده و سرنخ‌هایی درباره نحوه مدیریت شرایط جدید توسط دولت ترامپ برای شرکت‌ها نمایان شود. چرا که دولت آمریکا باید به گونه‌ای اجرای این تصمیم را عملی کند که شرکت‌های نفتی و گازی از اجرای آن متضرر نشوند.

در حال حاضر در حالی که اعمال تعرفه گمرکی به نفع صنایع فولاد و آلومینیوم در آمریکا است، اما به ضرر شرکت‌های نفتی تمام شده است چرا که چین برای واردات نفت از آمریکا تعرفه گمرکی ۲۵ درصدی اعمال کرده است و این در حالی است که شرکت‌های آمریکایی ماهانه یک میلیارد دلار به چین نفت صادر می‌کردند.

انتظار می‌رود اعمال تحریم‌ها اوضاع شرکت‌های تولید کننده خطوط لوله انتقال نفت را بیش از دیگر شرکت‌ها به هم بریزد چرا که ۷۷ درصد فولاد مورد نیاز در تولید خطوط انتقال نفت در آمریکا وارد می‌شود.

بنا به گزارش مؤسسه S&P گلوبال پلتز قیمت ورق فولاد نورد گرم نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش یافته است.

قرار است با توجه به روند افزایشی تولید نفت در تگزاس آمریکا که پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری ۸۵۰ هزار بشکه در روز بالا رود خطوط لوله انتقال نفت از تگزاس به سواحل این ایالت کشیده شود.

گرگ آرمسترانگ مدیرعامل شرکت Plains All American Pipeline در سخنرانی برای سهامداران این شرکت گفت: به نظر ما اعمال تعرفه‌ها ناعادلانه است، اما ما می‌توانیم آن‌ها را تحمل کنیم.

وی معتقد است اعمال تعرفه‌های گمرکی می‌تواند به بخش تولید آمریکا آسیب برساند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار