تهدید ترامپ به اعمال تعرفه ۲۰ درصدی برای خودرو‌های اروپایی

صراط:

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که در نظر دارد تعرفه ۲۰ درصدی برای همه خودرو‌های وارداتی از اتحادیه اروپا اعمال کند، مگر اینکه این اتحادیه به‌زودی تعرفه‌هایی را که برای واردات کالا‌های آمریکایی وضع کرده است، را بردارد.

به گزارش تسنیم، ترامپ در توییتی امروز جمعه نوشت: بر اساس تعرفه‌ها و موانع تجاری اتحادیه اروپا که برای مدت طولانی برای آمریکا و کارگران و شرکت‌های بزرگ آن اعمال شده، اگر این تعرفه‌ها و موانع به زودی کم نشده و برداشته نشوند، ما برای همه خودرو‌های آن‌ها که به آمریکا وارد می‌شوند، تعرفه ۲۰ درصدی وضع خواهیم کرد. آن‌ها را اینجا بسازید!

این در شرایطی است که اتحادیه اروپا از اولین ساعات روز جمعه برای وارد کردن بعضی از کالا‌های آمریکایی به ارزش دو میلیارد و هشتصد میلیون دلار تا ۵۰ درصد تعرفه وضع کرد.

تعرفه‌ها بر واردات کالاهایی، چون آب پرتقال، موتورسیکلت و مشروبات الکلی آمریکایی وضع شده است.

همزمان یک مقام اتحادیه اروپا به سیاست‌های اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرده است. ژان کلود یانکر، رئیس کمیسیون اروپا، گفته حق گمرکی که آمریکا بر کالا‌های اروپایی بسته مخالف "همه تاریخ و هر منطقی " است.

دولت ترامپ در ماه مارس اعلام کرد که برای واردات فولاد به آمریکا ۲۵ درصد و برای آلومینیوم ۱۰ درصد تعرفه وضع خواهد کرد.

یانکر پیشتر هم این اقدام را نقد کرده بود. در روز پنجشنبه هم گفت که اقدام مقابل اتحادیه اروپا باید "واضح و به اندازه باشد. "

ارزش واردات آمریکا از اتحادیه اروپا که حالا مشمول تعرفه شده، نزدیک به سه برابر رقمی است که اتحادیه اروپا از واردات از آمریکا شامل حال تعرفه کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار