مقاومت باکتری‌ها به محلول‌های ضدعفونی کننده بیمارستانی

سرویس سبک زندگی فردا: بررسی‌ها نشان می‌دهد حتی قوی‌ترین محلول‌های ضدعفونی کننده بیمارستانی تاثیر خود را برای مقابله با باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک از دست داده‌اند و این باکتری‌ها خود را به گونه‌ای سازگار می‌کنند که در برابر این محلول‌ها مقاومت داشته باشند. به نقل از ایسنا بخوانید.

بررسی‌های جدید حاکی از آن است که باکتری‌های مقاوم به آنتی بیوتیک به طور خاص به محلول‌های ضدعفونی کننده دست دارای الکل مقاوم شده‌اند. همچنین گروه خاصی از باکتری‌ها موسوم به VRE جهش یافته و مانع از آن می‌شوند که مواد الکلی خاصیت از بین برندگی داشته باشد.

متخصصان استرالیایی اظهار داشتند: محلول‌های ضدعفونی کننده دارای الکل یکی از موثرترین روش‌های کنترل آلودگی در جهان بوده است، اما نمی‌توان تنها بر این نوع از ضد عفونی کننده‌ها متکی بود و برای مقابله با برخی انواع باکتری‌ها همچون VRE باید راهکار‌های بیشتری در نظر گرفت.

در این بررسی ۱۳۹ نمونه از باکتری انتروکوک فاسیوم (E.Faecium) از بیماران قبل و بعد از انتخاب گسترده محلول‌های ضدعفونی کننده حاوی الکل در بیمارستان‌های استرالیا در فاصله سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۵ مورد آزمایش قرار گرفت.

به گزارش ساینس الرت، پس از آنکه این نمونه‌ها در معرض محلول‌های الکلی ضد عفونی کننده قرار گرفت مشخص شد که باکتری‌های جمع‌آوری شده پس از سال ۲۰۱۰ میلادی ۱۰ برابر بیشتر در مقابل این ترکیب مقاوم بوده‌اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار