رییس افتخاری عفو بین‌الملل ترکیه آزاد شد

ساعت 24- دادگاهی در ترکیه حکم آزادی یک فعال حقوق بشری را که ریاست افتخاری عفو بین‌الملل در این کشور را برعهده داشت، صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، در حالی که نگرانی‌ها درخصوص وضعیت حقوق بشر در ترکیه با توجه به چند پرونده پرتنش در ماه‌های گذشته بالا گرفته است، دادگاهی در این کشور حکم آزادی تانر کیلیچ را صادر کرد.

کیلیچ که به مدت حدود یک سال تحت بازداشت قرار داشت، به دست داشتن در کودتای سال ۲۰۱۶ ترکیه متهم است. او از فعالان مدنی در ترکیه است که ریاست افتخاری عفو بین‌الملل در این کشور را برعهده دارد.

اندرو گاردنر، از مقام‌های عفو بین‌الملل در صفحه توئیتر خود نوشت: خبر عالی: دادگاه استانبول رأی آزادی تانر کیلیچ، رئیس افتخاری عفو بین‌الملل ترکیه را صادر کرده است! او عصر امروز آزاد می‌شود و پس از آن جشن آغاز خواهد شد.

تصمیم این دادگاه ترکیه یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که دادگاه دیگری حکم آزادی دو سربازی یونانی را که در این کشور تحت بازداشت بودند، صادر کرد؛ اقدامی که با استقبال گرم دولت آتن مواجه شده است.

ایسنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار