روسیه: رهگیری چهار جنگنده سوخو-۲۴ توسط انگلیس بر فراز دریای سیاه کذب است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزارت دفاع روسیه ادعای لندن مبنی بر رهگیری هواپیما‌های نظامی این کشور توسط جنگنده‌های انگلیسی بر فراز دریای سیاه را رد کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه عصر چهارشنبه اعلام کرد: هواپیما‌های نظامی روسیه درحال پرواز تمرینی از پیش برنامه ریزی شده مطابق با اصول بین المللی بر فراز دریای سیاه بودند.

در این گزارش خاطرنشان شده است فاصله یکی از دو هواپیمای انگلیسی با هواپیما‌های روسی بیش از ۳۰ کیلومتر بود بنابراین رهگیری صورت نگرفته است.

رسانه‌های روسی از جمله خبرگزاری ریانووستی روز چهارشنبه براساس بیانیه نیروی هوایی انگلیس خبر از رهگیری چهار فروند جنگنده سوخو-۲۴ نیروی هوافضای روسیه بر فراز دریای سیاه توسط دو جنگنده انگلیسی یوروفایتر تایفون داد.

در بیانیه نیروی هوایی انگلیس گفته شده بود که جنگنده‌های انگلیسی از یک پایگاه هوایی در رومانی به دلیل نزدیک شدن شش فروند جنگنده سوخو-۲۴ روسیه به محدوده تحت پوشش دفاعی ناتو به پرواز درآمدند.

روابط روسیه و ناتو از سال ۲۰۱۴ به دلیل مساله اوکراین پرتنش است و بسیاری از همکاری‌های روسیه با این سازمان متوقف شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار