در دانشگاه آزاد قرار نیست کار اقتصادی انجام دهیم/ جذب هیئت علمی در چند سال اخیر کند بوده‌است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد امروز در نشست خبری که در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، گفت: به هر حال جلسه هیئت امنا امروز جلسه مهمی بود از این جهت که باید تصمیمات این جلسه به اطلاع مسئولان دانشگاه می‌رسید.

وی با بیان اینکه تغییر صورت گرفته در حوزه ریاست دانشگاه آزاد تغییر روشی است و نه تغییر در سطح معاونین تصریح کرد: معاونین همه از افرادی هستند که به بهترین وجه انتخاب شده اند و کار خود را ادامه میدهند در مورد استان‌ها هم اگر هماهنگی با برنامه‌ها وجود داشته باشد حتما این کار در این استان‌ها ادامه خواهد یافت.

طهرانچی با بیان اینکه ما باید رسالت خود را برای مخاطب دانشگاه آزاد به بهترین وجه انجام دهیم، افزود: هدف ما تحقق مطالبات رهبر معظم انقلاب در خصوص پیشرفت علمی، اشتغال دانش بنیان و آینده پرنشاط است و دانشگاه آزاد باید این مطالبات را پیگیری کند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه فرهاد رهبر با اتفاق آراء به عنوان رئیس دانشگاه آزاد برگزیده شد و این مسئولیت نیز به اتفاق آراء به دوش بنده افتاد، تصریح کرد: در هر حال هیئت امنا می‌خواهد که دانشگاه آزاد با سرعت بیشتری رو به جلو برود با این وجود امیدواریم برنامه‌هایی که در تهران برای پیشرفت دانشگاه تهیه کرده ایم اجرایی شوند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های جدید که مربوط به حوزه علمی است را در تهران شروع کرده ایم و تقریبا آماده اجرا هستند گفت: باید تحصیلات تکمیلی را با یک نظام بندی جلو ببریم. در هر حال ما در دانشگاه آزاد قرار نیست که کار اقتصادی انجام دهیم، اما اگر به کاری هم دست بزنیم باید این کار مقون آموزش و مقون دانشجویان ما در حوزه کار دانش بنیان باشد.

طهرانچی با بیان اینکه ما سعی می‌کنیم شبکه ۴۰۰ واحد در دانشگاه آزاد را در خدمت اشتغال دانش بنیان کشور قرار دهیم، تصریح کرد: فرهاد رهبر عضو هیئت امناست و عضو هیئت امنا هم باقی خواهد ماند و ما نیز به عنوان یک دوست خوب در خدمت او خواهیم بود.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد در دوران آقای رهبر فعالیت خود را در دانشگاه آزاد شروع کرد از این رو ما در این هیئت در راستای به کارگیری نخبگان علمی دانشگاه آزاد که جهادگران صحنه علم هستند به صورت جدی اقدام خواهیم کرد البته ما در این یک سال در جذب این نیرو‌ها در دانشگاه آزاد قدری کند عمل کرده ایم.

وی در خصوص اصلاح ساختار هیئت علمی دانشگاه آزاد نیز گفت: باید جوانان موفقی که با دستاورد‌های خوب علمی چه در دانشگاه‌های داخل و چه خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند استفاده کنیم. در هر حال دانشگاه‌ها در زمینه جذب هیئت علمی انقباضی عمل می‌کنند، اما دانشگاه آزاد این ظرفیت را برای جذب این افراد دارد.

طهرانچی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد جای تجربه هاست، اما مهمتر از آن جای جوانان عالم و متعهد است که باید آینده کشور را به خوبی بسازند گفت: ما در بودجه امسال برای واحد‌هایی که با مسئله مالی مواجه هستند ۲۰۰ میلیارد تومان برای جذب هیئت علمی در نظر گرفته ایم که در شش ماهه اول از آن استفاده نکردیم و در شش ماهه دوم این استفاده را خواهیم کرد البته این بودجه در زمان آقای رهبر مصوب شده است.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: باید وضعیت ریاست واحد علوم تحقیقات و دانشگاه آزاد استان تهران را تعیین تکلیف کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار