گزارش تازه از جنایات علیه مسلمانان میانمار

خبرگزاری فارس: نتایج تحقیق‌های جدید یک موسسه بین المللی مشخص کرد که بیش از ۲۴ هزار مسلمان روهینگیا از اوت (مرداد) ۲۰۱۷ به این سو توسط نیرو‌های دولتی میانمار کشته شده‌اند.

خبرگزاری «آناتولی» روز یکشنبه در این زمینه نوشت: این گزارش توسط آژانس توسعه بین المللی «اونتاریو» منتشر شده و در آن محققان و سازمان‌هایی از استرالیا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فیلیپین شرکت داشتند.

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۱۴۰۰۰ نفر توسط نیرو‌های دولتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند و چند هزار نفر هم به آتش کشیده شده‌اند.

در این گزارش آمده است که نیرو‌های دولتی میانمار به ۱۷۷۱۸ زن و دختر روهینگیایی تجاوز کرده‌اند. همچنین در تهاجم ارتش میانمار به مسلمانان این کشور، ۱۱۵ هزار خانه آتش زده و ۱۱۳ هزار منزل نیز ویران شدند.

این در حالی است که گزارش قبلی سازمان مردم نهاد «پزشکان بدون مرز» نشان می‌داد که از ۲۵ اوت تا ۲۴ سپتامبر سال گذشته (مرداد تا شهریور گذشته) دستکم ۹۴۰۰ مسلمان روهینگیایی در «راخین» کشته شده‌اند.

این سازمان در گزارش خود همچنین اعلام کرد که در این جنایت ۷۳۰ کودک زیر پنج سال نیز توسط نیرو‌های دولتی کشته شده‌اند.

بعد از حمله‌های وحشیانه دولت و ارتش میانمار علیه اقلیت مسلمان در روهینگیا و در اوت (مرداد) ۲۰۱۷، حدود ۷۰۰ هزار نفر از ساکنان استان راخین به بنگلادش گریختند و تاکنون به میانمار بازنگشته‌اند.

این در حالی است که آژانس‌های امدادی سازمان ملل متحد از میانمار خواستند با بهبود شرایط در استان راخین، شرایط بازگشت امن برای صد‌ها هزار آواره روهینگیایی را از بنگلادش فراهم کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار