تضاد بین مدیران سینمایی دولت درباره سریال «هنجارشکن»

چند روز قبل، مدیران سازمان سینمایی در اظهار نظری از سر غفلت، به دفاع از یک سریال هنجارشکن در شبکه نمایش خانگی پرداختند، اما خیلی زود حرف خود را پس گرفتند و سریال مذکور را توقیف کردند!

روزنامه کیهان: چند روز قبل، مدیران سازمان سینمایی در اظهار نظری از سر غفلت، به دفاع از یک سریال هنجارشکن در شبکه نمایش خانگی پرداختند، اما خیلی زود حرف خود را پس گرفتند و سریال مذکور را توقیف کردند!

ولنگاری و دادن فضای کار به جریان‌های کاسب‌کار و ضدفرهنگ در شبکه نمایش خانگی به‌جایی رسید که یکی از سریال‌های اخیر این شبکه، به طور آشکار به طرح مسائل غیراخلاقی می‌پرداخت. با انتقادات زیادی که از سوی کارشناسان و رسانه‌ها به این سریال شد، برخی از مسئولان سازمان سینمایی به دفاع از آن پرداختند. به طوری که محمدمهدی حیدریان، رئیس‌سازمان سینمایی، در یک برنامه زنده تلویزیونی اظهار کرد: «موضوع این سریال هم یکی از آسیب‌های اجتماعی است که جوان‌های ما را تهدید می‌کند؛ البته با نشان دادن یک امر غلط بنا نیست آن را اشاعه دهیم و پرداختن به یک آسیب اجتماعی در یک سریال الزاما به معنای اشاعه آن نیست، طرح موضوع است.» همچنین ابراهیم داروغه زاده، معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی نیز گفته بود: «بیننده باید با بردباری در انتظار قسمت‌های بعدی مجموعه باشد تا فرجام و عاقبت سوء رفتار شخصیت‌ها و یا اصلاح و انابه آن‌ها را در پرتو ارشادات و دلسوزی‌های خیرخواهانه شخصیت‌های مصلح داستانی نظاره‌گر باشد.» (!) اظهارات حیدریان و داروغه زاده به معنی تأیید محتوای این سریال از سوی آنهاست و اینکه این دو مدیر سینمایی، سریال مذکور را برای همه تماشاگران مفید دانسته‌اند.
اما مدیران سازمان سینمایی دولت گویا چندان نظر یکدیگر را قبول ندارند. چرا که با وجود حمایت‌های صریح و قاطع و مطلق دو مدیر ارشد این سازمان، مدیر شبکه نمایش خانگی، حکم توقیف این سریال را صادر کرد! حسین پارسایی، مدیرکل دفتر نمایش خانگی روز گذشته اعلام کرد: «تا اعمال اصلاحات لازم برای پیشگیری از سوءتعبیر در مخاطبان و اقشار مختلف جامعه به این سریال اجازه نشر داده نخواهد شد.»
این اتفاق نشان‌دهنده آن است که یا پارسایی نظر دو مدیر ارشد خود را قبول ندارد و یا اینکه دو مدیری که قبلا به طور قاطع به حمایت از این سریال پرداخته بودند، بدون تماشای آن حکم صادر کرده بودند و یا شاید هم این سریال را دیده و برخلاف سایر کارشناسان و رسانه‌ها، محتوای سریال را نفهمیده بودند!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار