کنترل آلایندگی اتوبوس‌های سرویس کارکنان ایران خودرو و سایپا در انتظار همکاری/ جلوگیری از ورود اکیپ آزمون آلایندگی وپلیس به توقفگاه سرویس کارکنان

خبرگزاری میزان- از شروع اجرای طرح کنترل وضعیت آلایندگی خودرو‌های سنگین در حال تردد در شهر تهران، ۲۶۷ دستگاه خودرو مورد آزمون مجدد آلایندگی (کدری دود) قرار گرفتند.

کنترل آلایندگی اتوبوس‌های سرویس کارکنان ایران خودرو و سایپا در انتظار همکاری/ جلوگیری از ورود اکیپ آزمون آلایندگی وپلیس به توقفگاه سرویس کارکنان

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، اکیپ کنترل آلایندگی کنار جاده‌ای به همراه پلیس از پنجم مهرماه نسبت به کنترل آلایندگی ۲۶۷ دستگاه خودروی سنگین در حال تردد اقدام نموده که از این تعداد ۲۶ دستگاه فاقد معاینه فنی و ۶۴ دستگاه در آزمون آلایندگی مردود گردیده اند. این خودرو‌ها به علت نداشتن معاینه فنی و یا تولید آلایندگی بیش از حد مجاز توسط پلیس جریمه و در صورت نیاز فک پلاک شده اند. ضمنا ۴۹ دستگاه خودرو به رغم داشتن معاینه فنی، به علت مردودی در آزمون آلایندگی، جریمه و معاینه فنی آن‌ها ابطال گردیده است.

در این طرح یکماهه سرویس کارکنان چندین ارگان و سازمان نظیر صدا وسیما-شهرداری تهران مورد ارزیابی قرار گرفته وکنترل برخی از سازمان‌ها شامل ایران خودرو و سایپا به علت عدم همکاری لازم در ورود به توقفگاه‌های اتوبوس‌های سرویس کارکنان به تعویق افتاده است. شایان ذکر است با عنایت به اهمیت موضوع و نیاز به کنترل وضعیت آلایندگی این خودرو‌ها، جهت اخذ مجوز‌های لازم برای ورود مکاتبه با دادستانی انجام شده و این مسئله به جدیت از مراجع قانونی ذیربط در حال پیگیری می‌باشد. بدون تردید اثربخشی این طرح مستلزم همکاری سایر ارگان‌ها و سازمان‌ها در این خصوص بوده ومشارکت در اجرای آن نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت شهروندان ایفا خواهد نمود.

بنا بربخشنامه استاندار محترم به کلیه وزارتخانه و دستگاه‌های اجرایی مبنی برالزام استفاده از خودرو‌های دارای معاینه فنی، کنترل مضاعف آلایندگی خودرو‌های سنگین در سطح شهر تهران، ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار