خرید نهاده های دامی برای ورود به کشور

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،مرتضی رضایی معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه بررسی مشکلات مرغداران شهرستان رفسنجان در محل تعاونی مرغداران این شهرستان گفت: ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی در حال ورود به کشور است که برای اولین بار توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است.

وی بیان داشت: این نهاده‌ها شامل سویا، جو و ذرت است که از اردیبهشت ماه تا کنون ۵۰۰ هزار تن به کشور وارد شده و بقیه این نهاده‌ها نیز به مرور و با تأمین مالی وارد خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مرغداران نگران نباشند، چون این نهاده‌ها خریداری شده و توزیع نیز در حال انجام است، تصریح کرد: در کنار واردات نهاده‌های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور، شرکت‌های خصوصی نیز این نهاده‌ها را خریداری و وارد می‌کنند که نیاز مرغداری‌ها در این زمینه به طور کامل برآورده می‌شود.

وی اظهار کرد: مشکل کمبود نهاده‌های دامی در کشور وجود نداشت فقط مشکل این بود که حمل و نقل از مبادی ورودی کشور انجام نمی‌شد که خوشبختانه این مشکل نیز برطرف شده است.

رضایی در ادامه با بیان اینکه تعاونی مرغداران شهرستان رفسنجان با ۲۱۶ عضو و ظرفیت بالای ۴۰۰ هزار جوجه‌ریزی در ماه ظرفیت بالایی به شمار می‌رود، عنوان کرد: این تعاونی در حال حاضر بیش از یک سوم گوشت مرغ استان کرمان را تولید می‌کند که پوشش کل مصرف شهرستان رفسنجان و بخشی از استان کرمان کاری ارزشمند است.

وی در پایان متذکر شد: یکی از مشکلات این شرکت تعاونی مشکل حمل و نقل است که باید هرچه زودتر برطرف شود.

محمد شهرآبادی مدیر عامل تعاونی مرغداران رفسنجان هم با اشاره به جوجه ریزی سالانه چهارمیلیون و پانصد هزار قطعه توسط زنجیره تولید رفسنجان گفت: در حال حاضر ۱۳۵ واحد مرغداری فعال در شهرستان کار تولید مرغ گوشتی و ۷ واحد هم تولید سالانه ۱۴ تن تخم مرغ را بر عهده دارند و تمامی کار‌ها و مراحل تولید توسط زنجیره تولید انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود:زنجیره تولید رفسنجان ۱۰۰ واحد توزیع مرغ گرم و کشتارگاه صنعتی با ظرفیت ۳۰۰۰ قطعه در ساعت دارد که برای ۱۱۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

انتهای پیام/ی

فعالیت 135 واحد مرغداری در رفسنجان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار