انتقال شبه‌نظامیان تحت پوشش پناهنده و مهاجر کاری به اروپا و آسیا

خبرگزاری فارس: «الکساندر بورتنیکوف» رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه از انتقال شبه نظامیان تحت پوشش پناهندگان و مهاجران کاری به کشور‌های مبدأ و از جمله اروپا، شمال آفریقا و آسیای جنوب شرقی خبر داد.

وی این مطلب را در هفدهمین نشست رؤسای سرویس‌های ویژه، سازمان‌های امنیتی و انتظامی کشور‌های همکار سازمان امنیت فدرال روسیه بیان کرد.

وی اظهار داشت: بخشی از شبه نظامیان به ولایت‌های شمالی افغانستان منتقل می‌شوند که به این دلیل خطر تعرض مسلحانه آن‌ها به قلمرو کشور‌های آسیای مرکزی افزایش یافته است.

بورتنیکوف با اشاره به وضعیت تروریست‌ها در سوریه و خاورمیانه، گفت: در حال حاضر تروریست‌ها از بسیاری از پایگاه‌های خود در مناطق مسکونی بیرون شده و بخش زیادی از پتانسیل خود را از دست دادند. از این رو مجبور به تغییر تاکتیک شده و به دنبال فرصت‌ها و روش‌های جدید برای ادامه فعالیت‌های خونین خود می‌باشند.

وی ادامه داد: سرکردگان داعش، جبهه النصره و سایر گروه‌های تروریستی وابسته به آن‌ها ضمن اجتناب از استراتژی اشغال و کنترل مسلحانه مناطق، روی گسترش جغرافیای حضور خود در کشور‌های که در گذشته در برابر تهدیدات تروریستی شرایط مناسبی داشتند، حساب باز کرده اند.

به آن‌ها روی به گفته این مقام امنیتی روسیه، همسران و فرزندان خردسال اعضای سازمان‌های تروریستی از طریق کانال‌های بشردوستانه از مناطق درگیری‌های مسلحانه باز می‌گردند.

بورتنیکوف افزود: سرکردگان گروه‌های تروریستی از این دست افراد به عنوان عوامل ارتباط و استخدام نیرو‌های جدید و همچنین بمب گذار انتحاری و اقدامات تروریستی استفاده می‌کنند.

طبق اظهارات رئیس سازمان امنیت فدرال روسیه، بنابر اقدامات سیستماتیک ضد تروریستی که اخیرا توسط بسیاری از کشور‌ها اتخاذ شده است، میزان جلب و جذب نیروی جدید به سازمان‌های بین المللی تروریستی کاهش یافته و فرصت برای تردد شبه نظامیان خارجی نیز محدود شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار