طنز؛ توصیه‌هایی برای شاد زیستن

۶۶۷۰۲۴

۱۳۶  بازدید

وحید میرزایی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: با توجه به افزایش نرخ ارز، گرانی، بیکاری، آلودگی هوا، وجود اختلاس و دزدی سیستماتیک، بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل، بلایای غیر طبیعی همچون آتش گرفتن نفت‌کش سانچی و صدها خبر بد دیگر، واقعا شاد بودن کار بسیار دشواری است.

وحید میرزایی در ستون طنز روزنامه قانون نوشت: با توجه به افزایش نرخ ارز، گرانی، بیکاری، آلودگی هوا، وجود اختلاس و دزدی سیستماتیک، بلایای طبیعی همچون زلزله و سیل، بلایای غیر طبیعی همچون آتش گرفتن نفت‌کش سانچی و صدها خبر بد دیگر، واقعا شاد بودن کار بسیار دشواری است. مخصوصا برای قشر متوسط و فقیر شادی و نشاط، امری غیر‌ممکن است. برای همین با توجه به رسالت «بی‌قانون»، در اینجا توصیه‌هایی برای شاد بودن در این وضعیت ارائه می‌دهیم:

-هموطنان عنایت بفرمایید حتی‌المقدور از تماشای تلویزیون خصوصا صدا‌و‌سیما جدا بپرهیزید. افرادی که به افسردگی مبتلا هستند، هرگز شبکه خبر را تماشا نکنند. ببینید اساسا دوستان در صدا و سیما در یک سیاره دیگر زندگی می‌کنند. از نظر آنان همه چیز خوب و گل و بلبل است و اگر نقصی هم وجود دارد به خاطر بی‌تدبیری مردم است.

بنابراین وقتی شما به تماشای تلویزیون می‌نشینید، برخی نقاط حساس در مغزتان تحریک می‌شود که باعث می‌شود به شرایط زندگی خودتان فکر کنید و ناخودآگاه با آنچه صدا و سیما از شرایط موجود بیان می‌کند، مقایسه کنید. این مقایسه منجر به نوعی یأس و نومیدی از زندگی شده و غم سنگیني در دل‌تان ایجاد می‌کند. پس توصیه اول فراموش نشود: صدا و سیما ممنوع.

-سعی کنید از آنچه اطراف‌تان هست – هرچند نامطلوب- لذت ببرید. نیمه پر لیوان را دریابید و شرایط نامطلوب‌تان را در جهت تبدیل تهدید به فرصت، تفسیر کنید. به عنوان مثال وقتی هوا آلوده است و شما از شدت سرفه دارید هر آنچه خورده و نخورده‌اید بالا می‌آورید، به این فکر کنید که باز خدا را شکر که هوایی هست که تنفس کنید تا زنده بمانید.

یک عده آدم فضایی در کرات دیگر زندگی می‌کنند که حتی پنج درصد هوا نیست که استنشاق کنند. در ضمن به حرف این دانشمندان گوش نکنید. بالاخره هیچ عنصری از جدول مندلیف بی‌فایده نیست.

همین که شما با یک نفس در هوای آلوده، کل جدول مندلیف را می‌دهید تو، عناصر زیادی جذب بدن‌تان می‌شود. از این همه عنصر مفید حالا یکی دوتا ترکیب شیمیایی مضر هم تولید می‌شودكه ايرادي ندارد. پس بدانید در هر نفس که فرو می‌رود کلی عنصر نهفته است که مفرح ذات است. لذا همچین قشنگ هوا را بدهید تو تا جذب شود.

-ببینید مشکلات، بدبختی و تبعیض در همه جای دنیا وجود دارد. همین آمریکا را ببینید که چه رییس‌جمهوری دارد. خود ترامپ یک نوع بدبختی است. درست است که وضعیت‌تان خیلی وخیم است، به سختی امورات زندگی‌تان می‌گذرد، خرج زندگی بالاست و... اما توصیه ما این است که هر روز قبل از خواب چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و به چیزهای خوب فکر کنید.

به اینکه آفتاب هر روز طلوع می‌کند. باور کنید بعضی از نقاط دنیا وجود دارد که 6 ماه یک‌بار آفتاب طلوع می‌کند. به این فکر کنید که کشور دو رشته کوه زیبای البرز و زاگرس دارد.

کویر لوت دارد. دریای خزر و خلیج فارس دارد. به این فکر کنید که اینستاگرام و تلگرام الان فیلتر نیست و خیلی نکات مثبت دیگر که در کشور وجود دارد. پس از زندگی‌تان لذت ببرید و شاد باشید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار