ترامپ، برجام و چهار ماه پر چالش

۶۶۷۰۳۶

۴۰  بازدید

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در مطلبی اظهار کرد: رفتاری که فرانسه، انگلیس و آلمان در هفته‌های اخیر پیش گرفته‌اند و احتمالا از حمایت تعداد دیگری از اعضای اتحادیه اروپا نیز برخوردار است، نشان می‌دهد چالش اصلی ظرف این چهار ماه با طرف اروپایی بیش از طرف آمریکایی خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا:  سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در مطلبی اظهار کرد: رفتاری که فرانسه، انگلیس و آلمان در هفته‌های اخیر پیش گرفته‌اند و احتمالا از حمایت تعداد دیگری از اعضای اتحادیه اروپا نیز برخوردار است، نشان می‌دهد چالش اصلی ظرف این چهار ماه با طرف اروپایی بیش از طرف آمریکایی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سید علی حسینی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آن‌گونه که برخی از منابع خبری گزارش کرده‌اند، اروپائیان طرحی را دنبال می‌کنند که هدف آن فشار به ایران ( طرف کاملا متعهد و پایبند به برجام) در حوزه فعالیت‌های دفاعی موشکی و منطقه‌ای برای نگه داشتن آمریکا (طرف یاغی، شرور و ضد برجام) در برجام است.

وی گفت: به نظر می‌رسد اظهارات صریح وزیر خارجه فرانسه، پلیس بدی که با اغماض طرف ایرانی بیش از سایر کشورهای اروپایی از منافع برجام برداشت کرده در متهم کردن ایران به نقض قطعنامه 2231  و تاکید بر عزم جدی خود برای مذاکره بر سر برنامه موشکی و " نفوذ مخرب نظامی ایران در منطقه" در سفر اسفندماه به کشورمان تلاش‌هایی برای زمینه‌سازی و موجه کردن فشارهای آتی به تهران در صورت عدم همراهی و عدم پذیرش خواسته مشترک و نامشروع طرف‌های آمریکایی و اروپایی است.

حسینی ادامه داد: آنچه در این ایام ضروری به نظر می‌رسد تعیین دستور کاری مشخص و مورد توافق طرفین ایرانی و فرانسوی برای این سفر و تعهد طرفین در اجتناب از اعلام مواضعی است که موجب تضعیف یا ناکارآمدی برنامه‌ها و دستور کار سفر مزبور می‌شود. این اقدام موجب می‌شود چنانچه طرف فرانسوی واقعا به سازنده بودن این سفر و نتایج و منافع متقابل آن می‌اندیشد، از رویکرد منفی کنونی فاصله گرفته و از نزدیک شدن به خطوط قرمز طرف ایرانی که با ثبات و امنیت ملی کشور پیوندی ناگسستنی دارد به شدت پرهیز کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار