فرانسه در مذاکرات سوچی شرکت نمی‌کند

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که پاریس در روند گفت‌گوی ملی سوریه که در شهر سوچی روسیه برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از روسیا الیوم، معاون سخنگوی رسمی وزارت خارجه فرانسه گفت: مذاکرات تحت نظارت سازمان ملل تنها چهارچوب قانونی برای حل و فصل بحران سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و بیانیه ژنو است، اما سایر طرح‌ها از جمله دیداری که در سوچی توسط روسیه برگزار می‌شود، باید در راستای حمایت از این روند بین‌المللی باشد.

وی افزود: پاریس معتقد نیست که جایگزینی برای راه حل سیاسی مورد توافق از طریق مذاکرات بین نظام سوریه و مخالفان سوری با نظارت سازمان ملل وجود داشته باشد. در این خصوص نیز ما تصمیم مخالفان سوریه‌ای برای عدم حضور در سوچی را مد نظر داریم و فرانسه نیز در مذاکرات سوچی شرکت نخواهد کرد.

از سوی دیگر، نماینده روسیه در دفتر سازمان ملل در ژنو گفت: با وجود فشار روانی بسیاری که از سوی افراد خواهان ادامه درگیری‌ها در سوریه بر مخالفان سوریه‌ای جهت عدم مشارکت در کنفرانس سوچی اعمال شد، اما مخالفان شجاعت داشته و برای تعیین سرنوشت کشورشان به سوچی آمدند.

در همین حال، سخنگوی کرملین گفت که عدم حضور برخی طرف‌های مخالف در کنفرانس سوچی بر این کنفرانس تاثیر نخواهد گذاشت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار