ساخت 2 بندر در قطر برای استفاده نیرو‌های آمریکا

وزیر دفاع قطر در اندیشکده «هریتیج»، اظهاراتی درباره تقویت حضور نظامی آمریکا در این کشور حاشیه خلیج فارس و ساخت ۲ بندر تازه برای استفاده نیروی دریایی آمریکا مطرح کرد.

به گزارش فارس، در ادامه دید و بازدید‌های مقام‌های امریکایی و قطری، وزیر دفاع قطر به واشنگتن سفر کرد.

وزیر دفاع قطر که برای شرکت در نشست مذاکرات استراتژیک قطر-آمریکا به واشنگتن سفر کرده، امروز دوشنبه در یک اندیشکده دست راستی و نزدیک به جمهوریخواهان حاضر شد.

«خالد بن محمد العطیه» در اندیشکده «بنیاد هریتیج» به مسائل مختلفی از قبیل: روابط قطر و آمریکا، تنش‌های دوحه با ۴ کشور عربی و مقابله با تروریسم پرداخت.

به گفته او دوحه در حال برنامه ریزی برای گسترش دادن پایگاه هوایی العبید است؛ پایگاهی که در آن آمریکا بیش از ۱۱ هزار نظامی دارد.

این مقام ارشد قطری همچنین خبر داد که دوحه در حال ساخت دو بندر جدید است که نیروی دریایی آمریکا از آن‌ها استفاده خواهند کرد.

مجری آمریکایی از العطیه درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ توسط قطر سوال کرد.

وزیر دفاع قطر با تایید تلویحی این طرح دوحه تاکید کرد که خرید احتمالی این سامانه تاثیری بر روابط قطر با آمریکا نمی‌گذارد.

مجری آمریکایی از العطیه درباره خرید سامانه اس ۴۰۰ توسط قطر سوال کرد.

وزیر دفاع قطر با تایید تلویحی این طرح تاکید کرد که خرید احتمالی این سامانه تاثیری بر روابط قطر با آمریکا نمی‌گذارد.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش، خواستار کمک آمریکا برای پرداختن به مسائل مرتبط با ایران، سوریه و یمن شد.

وزیر دفاع قطر همچنین خواستار تعامل و مذاکره با ایران شد و گفت که «باید با ایران گفت‌و‌گو شود».

او درباره تنش‌های قطر با عربستان سعودی، امارات عربی متحده، بحرین و مصر هم صحبت کرد.

وزیر دفاع قطر گفت: «تن‌ها کسی که می‌تواند موضوع (تنش‌ها در میان اعضای) شورای همکاری خلیج فارس را حل کند، رئیس‌جمهور ترامپ است. او با یک تماس تلفنی می‌تواند این موضوع را حل کند».

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار