مقام سازمان ملل پایان جنگ در یمن را خواستار شد

خبرگزاری میزان- فرحان حق خواستار پایان یافتن درگیری‌ها در یمن و رسیدگی به وضعیت نگران کننده انسان ها شد.

مقام سازمان ملل پایان جنگ در یمن را خواستار شدبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، فرحان حق معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در نشست خبری روزانه خود، درباره وضعیت موجود در یمن ابراز نگرانی کرد و از طرف های درگیر خواست تا با احترام گذاشتن به قوانین حقوق بشر جنگ در یمن را پایان دهند و به وضعیت نگران کننده انسان ها برسند.


وی افزود: ما همچنان به نظارت بر وضعیت امنیتی در یمن از جمله در عدن و تاثیر آن بر وضعیت بشردوستانه ادامه می دهیم. در حالی که گزارش های مربوط به درگیری های مسلحانه در عدن وجود دارد، تمام کارکنان سازمان ملل متحد در ایمنی قرار دارند.


فرحان حق درمورد ارسال کمک های بشردوستانه به مردم یمن گفت: برای حل این مشکل، به دسترسی بهتر و پایدار و از همه مهمتر پایان دادن به این مناقشه نیازمندیم.


معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد یادآور شد: تا زمانی که مناقشه ادامه یابد، نیازمندی بشر دوستانه در یمن وجود دارد. می دانید که بیش از 20 میلیون نفر نیاز وجود دارند، اما توانسته ایم در هفته های اخیر پیشرفت داشته باشیم و ما تلاش می کنیم تا پیشرفت بیشتری به دست آید.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار