افزایش ۱۰ دلاری پیش‌بینی بانک آمریکایی از قیمت نفت

بانک آمریکایی جی پی مورگان پیش بینی خود از قیمت متوسط نفت برنت در سال ۲۰۱۸ را ۱۰ دلار افزایش داد و به ۷۰ دلار رساند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، بانک آمریکایی جی پی مورگان اعلام کرد، پیش بینی خود از قیمت متوسط نفت برنت را ۱۰ دلار افزایش داده و به ۷۰ دلار رسانده است. این بانک همچنین پیش بینی خود از قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت را نیز ۱۰ دلار و ۷۰ سنت بالا برده و به ۶۵ دلار و ۶۳ سنت رسانده است.

تحلیلگران این بانک همچنین پیش بینی کرده اند که قیمت نفت برنت در پایان سه ماهه نخست امسال یا اوایل سه ماهه دوم رقم ۷۸ دلار را تجربه کند.

حی پی مورگان گفته، این افزایش عمدتا ناشی از کاهش عرضه نفت اوپک خواهد بود، اما در عین حال انتظار دارد که با توجه به «پرشدن بازار با نفت شیل (آمریکا) و دیگر نفت‌های غیرمتعارف» قیمت‌ها با نزدیک شدن به پایان سال میلادی جاری افت کند.

میزان تولید نفت آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون بیش از ۱۷ درصد رشد داشته و در اواسط ماه ژانویه به رقم ۹.۸۸ میلیون بشکه رسیده است. انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا به زودی از مرز ۱۰ میلیون بشکه عبور کند. شرکت‌های انرژی آمریکایی در هفته گذشته ۱۲ سکوی جدید را اضافه کرده و تعداد کل سکو‌های حفاری را به ۷۵۹ مورد رسانده اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار