خطراتی که در روزهای برفی در کمین شماست

آسیب هایی که در روزهای برفی افراد را تهدید می کندمصلح الدین ادیب حسامی فیزیوتراپ در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: یکی از آسیب های اسکلتی که در زمان بارش برف و سر خوردن ناشی از لیز بودن معابر  به وجود می آید آسیب دنبالچه است که خوشبختانه موجب شکستگی نمی شود و در حالت حاد ممکن است این عضو دچار دررفتگی شود.

وی ادامه داد: درصورت آسیب دیدگی دنبالچه استراحت بهترین روش درمانی محسوب می شود.

این فیزیوتراپ افزود: برداشتن فشار وزن از روی دنبالچه و فیزیوتراپی لیزری به عنوان روش های درمانی این عارضه شناخته شده اند افزون بر این برخی از پزشکان کمپرس یخ به مدت 5 بار در روز نیز توصیه  می‌کنند.

شایع ترین آسیب‌ها در روزهای برفی

ادیب حسامی با اشاره شایع ترین آسیب ها در روزهای برفی اظهار کرد: پیچ خوردگی مچ پا بر اثر سر خوردگی در روزهای برفی بسیار شایع است که در حالت حاد این عارضه، پزشکان معمولا مچ پا را گچ یا آتل می بندند.

وی عنوان کرد: در روزهای برفی توصیه می شود که افراد به جای کفش های معمولی از بوت یا نیم بوت استفاده کنند تا دچار عارضه پیچ خوردگی از ناحیه مچ پا نشوند.

این فیزیوتراپ در خصوص چرخش لگن و دررفتگی آن در هنگام سُر خوردن در روزهای برفی تاکید کرد: هنگامی که لگن افراد در اثر سر خوردن روی برف دچار دررفتگی و چرخش می شود معمولا باید تا دو هفته استراحت مطلق کرد و پس از این مدت، یک فیزیوتراپ با تکنیکی خاص این عضو را جا بیندازد.

وی یادآور شد: در روزهای برفی شکستگی مچ دست در افراد سالمند بسیار شایع است که این امر به خاطر پوکی استخوان در آنها بروز پیدا می کند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار